Drive Genius

Drive Genius 4.0.2

Utrzymuj, zarządzaj i optymalizuj swój dysk twardy

Zalety

  • Szybki i wszechstronny
  • Mnóstwo różnych narzędzi
  • Doskonały animowany interfejs
  • Przeszukuje uszkodzone sektory

Wady

  • Bardzo niewiele preferencji
  • Tylko Intel Mac
  • Tylko Intel Mac

Bardzo dobry
8

Komputery Mac mają reputację wymagającą niewielkiej konserwacji w porównaniu do komputerów PC, ale po pewnym czasie nieuniknione jest, że każdy właściciel Maca zacznie borykać się z problemami.

Drive Genius przeznaczony jest do naprawy uszkodzonych dysków twardych, które mogą powodować problemy lub częste awarie na twoim komputerze. Jednak jest również odpowiedni dla tych, którzy po prostu chcą zachować dysk twardy Maca w doskonałym stanie, obsługując tych, którzy chcą podzielić, spróchnieć, a nawet skopiować zawartość dysku. Jeśli chcesz przetestować lub porównać swój komputer Mac, Drive Genius ma funkcję testu stanowiska i skanowania powierzchni, która umożliwia skanowanie w poszukiwaniu złych sektorów, które powodują problemy. Wreszcie, istnieje również przydatne narzędzie niszczenia do niszczenia plików i dokumentów, które zawierają poufne dane.

To, co przyciąga większość użytkowników do programu Drive Genius, to fakt, że jest to jedno z niewielu narzędzi Maca, które będzie fizycznie skanować uszkodzone sektory. Towarzyszy temu także jeden z najlepszych interfejsów, jaki widziałem w programie obsługi komputera Mac od czasu pojawienia się MacKeepera. Drive Genius ma animowany interfejs użytkownika, który przypomina trochę jazdę po albumach w iTunes. Każda z funkcji, takich jak Defrag , Benchtest i Scan, jest animowana po wybraniu. Nie ma nic skomplikowanego w wykonywaniu każdego zadania - po prostu zaznacz dysk, który chcesz przeskanować po lewej stronie i kliknij Start .

Nie ma wiele do zarzucenia z Drive Genius. Osoby korzystające z wolniejszych maszyn mogą mieć problemy z animowanym menu, ale możesz je wyłączyć za pomocą preferencji. Oprócz sprawdzania regularnych aktualizacji, nie ma praktycznie żadnych innych preferencji.

Drive Genius to eleganckie i wszechstronne narzędzie do konserwacji, które powinno być w stanie wyeliminować te złe sektory, które powodują twój smutek Mac.

Wolumin startowy systemu można teraz defragmentować bez potrzeby korzystania z dysku DVD lub alternatywnego woluminu uruchamiania ("na żywo" defragmentacja). DrivePulse ™ weryfikuje pliki preferencji zalogowanego użytkownika i globalne preferencje znajdujące się na woluminie startowym. DrivePulse ™ wyświetla w swoim menu wskazówki dotyczące błędów wizualnych i ostrzeżeń. Można przeglądać maksymalnie miesiąc historii zdarzeń DrivePulse ™. Program Repartition oferuje opcję dodawania woluminów HFSX. Obsługa woluminu UFS została usunięta, ponieważ Apple odchodzi od wspierania UFS. Obsługa woluminu ExFAT. (Tylko 10.6.5+) Urządzenia Drobo nie są oficjalnie obsługiwane w przypadku większości narzędzi. Drobos są zastrzeżonymi urządzeniami i ze względu na sposób, w jaki przechowują i manipulują danymi na wielu fizycznych dyskach, Drive Genius nie może bezpiecznie manipulować tymi samymi danymi. Decyzja firmy Data Robotics, Inc. o udostępnianiu informacji technicznych niezbędnych do bezpiecznego obsługiwania urządzeń Drobo jest decyzją firmy Data. Poprawka: Możliwe fałszywe niepowodzenia podczas defragmentacji 8TiB lub większej objętości. Poprawka: Brak informacji o fragmentacji w przeglądzie Defrag dla woluminów zawierających bardzo dużą liczbę plików (takich jak wolumeny Time Machine). Poprawka: Poprawiono stabilność oprogramowania DriveSlim ™ podczas wyszukiwania i podczas wyrównywania plików. Poprawka: Uniwersalny binarny plan odchudzania DriveSlim ™ może nieść porażkę. Poprawka: Jeśli DriveSlim ™ znalazł aplikację, która pasowała do wielu planów odchudzających, a jednym z planów było odchudzanie Universal Binary, w aplikacji byłby uruchamiany tylko Universal Binary.

Zmiany

  • Wolumin startowy systemu można teraz defragmentować bez potrzeby korzystania z dysku DVD lub alternatywnego woluminu uruchamiania ("na żywo" defragmentacja). DrivePulse ™ weryfikuje pliki preferencji zalogowanego użytkownika i globalne preferencje znajdujące się na woluminie startowym. DrivePulse ™ wyświetla w swoim menu wskazówki dotyczące błędów wizualnych i ostrzeżeń. Można przeglądać maksymalnie miesiąc historii zdarzeń DrivePulse ™. Program Repartition oferuje opcję dodawania woluminów HFSX. Obsługa woluminu UFS została usunięta, ponieważ Apple odchodzi od wspierania UFS. Obsługa woluminu ExFAT. (Tylko 10.6.5+) Urządzenia Drobo nie są oficjalnie obsługiwane w przypadku większości narzędzi. Drobos są zastrzeżonymi urządzeniami i ze względu na sposób, w jaki przechowują i manipulują danymi na wielu fizycznych dyskach, Drive Genius nie może bezpiecznie manipulować tymi samymi danymi. Decyzja firmy Data Robotics, Inc. o udostępnianiu informacji technicznych niezbędnych do bezpiecznego obsługiwania urządzeń Drobo jest decyzją firmy Data. Poprawka: Możliwe fałszywe niepowodzenia podczas defragmentacji 8TiB lub większej objętości. Poprawka: Brak informacji o fragmentacji w przeglądzie Defrag dla woluminów zawierających bardzo dużą liczbę plików (takich jak wolumeny Time Machine). Poprawka: Poprawiono stabilność oprogramowania DriveSlim ™ podczas wyszukiwania i podczas wyrównywania plików. Poprawka: Uniwersalny binarny plan odchudzania DriveSlim ™ może nieść porażkę. Poprawka: Jeśli DriveSlim ™ znalazł aplikację, która pasowała do wielu planów odchudzających, a jednym z planów było odchudzanie Universal Binary, w aplikacji byłby uruchamiany tylko Universal Binary.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na mac

Więcej
Drive Genius

Download

Drive Genius 4.0.2

Opinie użytkowników o Drive Genius